Tulumlar pratikliği ve pratikliğiyle doğru orantılı olan şıklıklarıyla kadınların her zaman gözdesi olmuştur. Onları çekici kılan, güzelliklerini ortaya çıkan ne kadar fikir varsa hepsini derlemek isterler. İşte tek parça da olsa bedeniniz için muazzam bir görüntü sunan tulumlar bu iş için biçilmez kaftandır.

Kombin denemeleri, hayatımızda en vakit çalan zamanlardan biridir. Özellikle yoğun tempoya sahip biriyseniz ve acele etmeniz gerekiyorsa elinize ilk geçeni giymeniz olasıdır. Böyle bir durumda da kombininizin uyumsuz olması kaçınılmazdır. Hele ki ofis tipinde çalışıyorsanız ya da resmi giyinmeniz gereken bir yer varsa, sonuç sizi memnun etmeyecektir.

Bu nedenle şık tulum modelleri ne kadar gardıropta bulunursa o kadar kurtarıcı olmaktadır. Her bir saniye sizin için önemliyse ancak şıklığın peşini de bırakamayanlardansanız, sitemizde bulunan tulum modelleri arasından anında kombin oluşturabilirsiniz.

Çoğu kadın tulum giymek için, ideal uzunlukta ve ideal vücut tipinde olması gerektiğini düşünür. Bu nedenle tulumlara karşı önyargılıdır. Ancak tüm kıyafetlerde olduğu gibi tulumlarda da bazı püf noktalarını uygulayarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Giyim fikirlerini genişletecek tüm fikirleri bu yazıda topladık. Her alanda basit bir görüntüsü olan tulumlarda bile şıkır şıkır görüneceksiniz.

Şık Tulumlar Nerelerde Kullanılır? 

Tulumların belirli bir kullanım alanı yoktur. Her türlü buluşma ve kategoriye göre tulumlar üretilmektedir. Ayrıca kullanılacağı yere göre, üretildikleri kumaş türü de değişmektedir. Yazın daha çok tercih edilen pamuk ve şortlu tulumlarla kıyafetinizin içinde daha ferah hissedebilirsiniz. Ayrıca yaz desenleriyle bezenen kumaşları da içinize ayrı bir sıcaklık katabilir. 

Eğer uzun bir günün ardından yorgunluğunuzu hoş manzaralı bir restoranda sevdiklerinizle atmak istiyorsanız kemerli ya da aksesuarlı tulumları giyebilirsiniz. Ayrıca sade ve bantlı bir topuklu ayakkabı ile kombininizi tamamlayıp çekiciliğinizle göz doldurabilirsiniz.

Günlük hayatınızın her anına eşlik eden tulum tasarımları, iş ve sosyal hayatınızda da her zaman sizinledir. Giyimine önem veren ancak disiplini de elden bırakmayan kadınların tulum tercihi çoğunlukla kumaş tulumlar olmaktadır. Bedeni fazla sıkmayan ancak gevşek de durmayan harika tulumlar, özellikle kabanla bütünleştirdiğinizde bırakamayacağınız bir kombin fikri olacaktır.

Şık Trend Tulum Seçimleri

Bodyform’da da bulunan çeşitli tulumlardan birine dolabınızda yer açmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Birazdan vereceğimiz önerilerle özellikle vücut tipine göre tulum seçimine değineceğiz.

Zaten güzel olan bedeninizin ışıltısını daha da ortaya çıkarmak istiyorsanız öncelikle bedeninizi tanımalısınız. Vücut tipinizi tanıdıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir. Her şey vücut şeklinizle uyum sağlamalıdır. Böylelikle giydiğiniz her şeyi yakıştıracak, er alanda göz önünde olacaksınız.

Elma Tipi Vücut İçin Tulum Çeşitleri

Elma vücut tipi büyük göğüsler, geniş basenler ve kilonun genelde toplandığı karnı olan kadınlarda olmaktadır. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar oldukça fazladır. Bu nedenle tulumlara uygun olmadıklarını düşünmektedir. Ancak sıralayacağımız birkaç fikirle, siz de sitemizde bulunan tulumlardan biriyle stil sahibi olmaya hemen başlayabilirsiniz. 

Bu vücut şeklinde olan kadınlarda, üst gövde ve kalçalar daha fazla göze çarptığı için dikkati başka yöne çekmekle işe başlayabilirsiniz. Daha ince olan kol, bacak ve boyunlarınız kullanabileceğiniz harika uzuvlardır. Uzun ve V yakalı olan tulum modelleri, dikkati boynunuza vermektedir. Hele ki küçük, zarif bir kolyeyle tamamlarsanız işte o zaman sizden iyisi yoktur. 

Ayrıca tulumlarınızın kalın askılı olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle kollarınız açıkta kalırken geniş olduğunu düşündüğünüz gövdenizi kalın askılarla kapatabilirsiniz. Abartılı tulum tasarımları ile aranızı açık tutmalısın. Özellikle fırfırlar ince göstermek istediğiniz bedeninizi olduğunuzdan daha geniş gösterebilir.

Sitemizde de yer alan kruvaze tulum tasarımları sizin için biçilmez kaftandır. Kruvaze modeller, yan yana gelen iki parçanın, birbiri üzerine kapanarak iliklendiği ya da bağlandığı parçalardır. Böylelikle elma tipli kadınları daha ince göstermektedir. Çok dar olmayan pantolon paçaları ve kruvaze yakalarına sahip tulumlarımız tercih edebileceğiniz alternatiflerdendir.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Tulum Seçimi

Kum saati vücut şekline sahipseniz oldukça şanslısınız. Çünkü ideal vücut tipi sayılan kum saati bedenli kadınlara ne giyse yakışmaktadır. Tüm vücut ölçüleri orantılıdır. 90-60-90 ifadesini bile kullanırken aslında kum saati tipindeki kadınları kast ederiz.

Her ne kadar en orantılı vücut tipine sahip kadınlar olarak nitelendirsek de elbette ki dikkat etmeleri gereken birkaç nokta vardır. Ancak kıyafet bulmak konusunda en şanslı grupların onlar olduğunu tekrar belirtmeden geçmeyelim. 

Belleri ince olduğu için onları ortaya çıkarmak için bele doğru daralan modelleri tercih etmelisiniz. Göğüs kısmınıza dikkati yoğunlaştırmak isterseniz derin dekolteli tulumları seçmelisiniz. Ancak omuzlarınıza doğru açılan dekoltelerden kaçınmalısınız. Bol paçalı pantolonlardan kaçınmalısınız, bu pantolonlar kusursuz vücudunuzu bu görünümden uzaklaştıracaktır.

Eğer fazlalığınız varsa, tek renk tulumlar kapatma konusunda oldukça başarılı olacaktır. Bodyform’da bu şekle sahip kadınlarımız için de farklı renklerde tulum çeşitleri bulunmaktadır. Dar paça pantolon kısmıyla boyunuzu daha uzun ve zarif gösterebilirsiniz. Ayrıca V dekolteli ve kemerli tulumlarımızla belinizi daha ince gösterirken göğüs ve gerdan kısmınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Vücudunuza uygun olarak seçtiğiniz Bodyform tulumlarıyla şıklığın ve çekiciliğin öncüsü siz olun.

Armut Vücut Tipine Göre Tulum Seçimi

Sitemizde yer alan tulumları kullanabilecek bir diğer vücut tipi de armut tiptir. Doğru giyim ürünleri seçildiğinde en çekici olan kadın vücut tipidir aslında. Birkaç aksesuar ve desenle kum saati tipine oldukça yaklaşmaktadırlar.

Bu vücut şekline sahip olan kadınları omuzları dar, göğüsleri ise küçüktür. Ancak üst gövde ne kadar darsa basenleri ve göbekleri de o kadar çoktur. Ancak bunların hiçbiri dertlenmenize sebep olacak şeylerden değildir. Birkaç basit önerimizle her kadın gibi siz de yürüyen bir zarafete dönüşebilirsiniz. 

Armut tipine vereceğimiz ilk tavsiye omuzlarının ve gövdelerinin darlığını iyi kullanmalarıdır. Bu darlık ve göğüslerin küçüklüğü dezavantaj gibi görünse de doğru seçimlerle avantaja dönüştürülebilirler. Toparlayıcı çoraplarla giyeceğiniz yüksek belli tulumlar karnınızı mükemmel bir şekilde toparlar. Bunun yanında belinizin inceliği ortaya çıkacak, kum saati tipine yaklaşabileceksiniz. 

Dik çizgileri bulunan tulumları da kullanırsanız güzelliğinizle adeta baş döndürebilirsiniz. Bu dik çizgiler boyunuzu daha uzun gösterirken, dikkati nispeten daha kalın olan kalça ve karından çekecektir. Bacaklarınıza yapışacak pantolona sahip tulumları giymek istiyor ancak korkuyor musunuz? Korkmayın çünkü mükemmel bir seçim yapmak üzeresiniz. 

Tıpkı dikine çizgilerin verdiği etki gibi bacağa yapışan tulumlar da armut tipli kadınları uzun gösterir. Aynı zamanda dar vücudunuzla uyum içinde olacak, bedeninize tam oturuşuyla kendinizi podyumda hissedeceksiniz. Bu nedenle dar paçalı, yüksek belli ve gövdesi biraz daha süslü tulumlar, çokça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. 

Özellikle özel günlerinizde önerilerimizden yardım aldığınızda tüm gözlerin üstünüzde olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bodyform’un detaylı bilgi verdiği blog sekmemizi kullanarak bunlar ve daha fazla öneriye sahip olabilirsiniz. Bize güvenin ve izin verin, Bodyform önerisi ve kalitesiyle sizi güzelleştirelim.

WhatsApp Listemize Kayıt Olun
WhatsApp Grubumuza Katılıp Yeni Gelen Ürünlerden Haberdar Olmak İçin Telefon Numaranızı Giriniz
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?